fbpx

Surmatants

Koko Arhitektid lõid uue ekspositsioonilahenduse Lübecki meistri Bernt Notke töökoja 15. sajandist pärit maalile Niguliste muuseumis.

Vahetult enne uue ekspositsiooni avamist külastajatele, oli tarvis teha fotod ekspositsiooni lahendusest ning lisaks tiiser treiler.

Vaata video

Filmimine ja montaaz osutusid keerulisemaks, kui algselt planeeritud. Ekspositsioon ei olnud veel avatud külastajatele ning sissepääs näitusesaali oli uudishimulike pilkude eest kaetud sedasi, et seda osa ruumist ei saanud filmida. Võttenurkade arv oli seetõttu piiratud ning lisaks tekitas probleeme ekspositsiooni kandev osa 7,5 ×2,5 m klaas, mis kiuslikult peegeldas ümbritsevat.

Lähteülesanne kujutas endast ette aeglaseid kaamera liikumisi. Arvestades piiratud võttenurkade arvu, jõudsime järeldusele, et võttenurki saab lisada drooni abil. Olgu öeldud, et drooniga on siseruumides äärmiselt keeruline lennata.

Peale mitu erinevat montaazi ja helilahendust jõudsime lõpuks parima lahenduseni, mis on sobilik 7,5m suurusele suurteosele.

Niguliste kirik oli keskajal üks Tallinna tähtsamaid pühakodasid ja kuulub tänapäeval Tallinna suurimate vaatamisväärsuste hulka. 14. sajandi algusest mitu korda ümber ehitatud katedraali sisu hävis suurel määral II maailmasõja pommirünnakutes. 1984. aastal taastati kirik muuseumina. Niguliste muuseumi üks tähtsamaid kunstiteoseid on Antoniuse kabelis asuv Bernt Notke 15. sajandi lõpust pärit meistriteos „Surmatants“ („Danse Macabre“).